Presstrükk

Presstrüki (kuumpresstrükk) abil saab logosid ja muid kujutisi tekstiilesemetele (peab taluma kõrget kuumust) peale kanda. Suure temperatuuri ja tugeva surve all kantakse kujutis tootele.

Presstrükk

Milleks kasutatakse presstrükki?

Seda meetodit kasutatakse peamiselt väikeste koguste puhul. Seda trükimeetodit kasutatakse enamjaolt spordivormidele numbrite, nimede ja sponsorlogode trükkimiseks. Suuremate koguste puhul on mõistlik kasutada siiditrükki.

Kuidas trükitakse?

Vajalik kujutis trükitakse  spetsiaalkilele või lõigatakse kilelõikuriga spetsiaal kleepkilest välja ning seejärel pressitakse tootele suure rõhu all kõrgel temperatuuril.

Särgi pressimine

  • Kiletrükk- kasutatakse spetsiaalset kleepkile. Kiletrüki puhul on suureks plussiks väga hea vastupidavus, kile ei kaota esialgset väljanägemist pärast tavapärast pesu. Lisaks põhitoonidele on pakkuda erinevate effektidega kleebiskilesid (valgustpeegeldavaid, helklevaid,  hõbeda- ja kullaimitatsiooniga)

  • Digitrükk- Värvilise pildi, foto kandmine spetsiaalsele valgele prinditavale materjalile, mis pärast printimist lõigatakse lõikuriga välja ja hiljem pressitakse samamoodi kuumal temperatuuril ja rõhu all tootele. Enamasti peavad digitrükk kujutised ca 15 pesu 40° juures (sõltuvalt peale kantava kujutise suurusest ning värvi rohkusest).
     

Kuhu sobib trükkida?

Presstrükkida sobib tekstiil toodetele (joped, vestid, mütsid, särgid, tööriided kui ka mütside, vihmavarjude jms trükkimiseks.), mis kannatavad kõrget kuumust (150°-180°).

Kui suur võib presstrükk olla?

Tikandikojas on pressi puhul suurimaks mõõduks 40x45 cm.

Kuidas leida meelepärane trükitoon?

Kuumpresskilede värvivalik on piiratud ja nendega saate täpsemalt tutvuda meie kontoris. Meie kasutame ainult kvaliteetseid kuumpresskilesid ning saadaval on ka erieftektidega kiled.